ייעוץ ארגוני ושוק ההון  
02-9407777  
  office@stepschange.com  

יעוץ וליווי תהליכי פיתוח  והדרכה פנים-ארגונית

 ארגונים  בדרך כלל מורכבים מסגל מינהלי , מבעלי תפקידים ועובדים, שכולם חייבים  לפעול במשותף להשגת המטרות והיעדים הארגוניים
התכנית הפנים-ארגונית מותאמת לאקלים הארגון ולמטרותיו ונותנת מענה עדכני לצורכי הפיתוח הארגוני. זיהוי נקודות החוזק ונקודות החולשה של הארגון מאפשר לשנות תחומים חיוניים ולשפרם, ובכך להגביר את התפוקה. פיתוח פנים-ארגוני משפר את תהליכי העבודה בארגון, את שיתוף הפעולה ואת עבודת הממשק בין הזרועות השונות ומסייע בקידום המטרות הארגוניות.
ליווי של תהליכי שינוי פנים-ארגוניים - כדוגמת שינוי מבנה ארגוני, מיזוג  מוסדות  איחוד ושילוב של יחידות שונות בתוך  הארגון, פיתוח מערכת של הגדרת תפקידים, הטמעת שינויים בקרב העובדים - משלב הדרכה פנים-ארגונית. הליווי המתקיים בארגון תורם ליצירת תחושות של אמון, של השתייכות ושל מעורבות בקרב העובדים.
אתגר ניהולי זה מצריך סיוע של אנשי מקצוע. הניסיון המצטבר  הכולל השתלמויות והדרכות מגוונות עבור הצוות הפדגוגי והצוות המינהלי  מבוסס על ראייה מערכתית ועל ההכרה בכך שפתרונות ושינויים בארגון באים מבפנים. 

הנושאים העיקריים שההדרכה הפנים-ארגונית עוסקת בהם:

 • איבחון מבנים הררכים, מבני תפקיד ותהליכי עבודה.
 • בניית "שגרות ניהול״ למנהלים  ועובדים
 • תכנון אסטרטגי וגיבוש חזון ארגוני
 • ארגון ושיטות; כתיבת נהלים ותיעוד תהליכי עבודה ושיפורם
 • סיוע בבחינה ובהטמעה של מערכות מידע ניהוליות (ERP)
 • גיבוש עבודת צוות וממשקי עבודה
 • התמודדות עם שינויים בארגון
 • הערכת עובדים ומתן משוב
 • הפעלת צוותי שיפור במכללה
 • בניית תכנית עבודה שנתית
 • פיתוח וליווי של מנהלים ובעלי תפקידים.


שלבים בביצוע תהליכי פיתוח ארגוני

 • בחינת האסטרטגיה הארגונית
 • אבחון ואיתור צורכי הפיתוח הארגוני וההדרכה של המוסד
 • הכנת דו"ח אבחון ארגוני ותכנית לליווי התהליך או ההדרכה.


התהליך וביצועו מלווים באנשי מקצוע  בהתאם למועדים הנוחים לצוות.
ניתן להזמין השתלמויות לקבוצה של עובדים או למחלקה בנושאים הרלוונטיים להן. ההשתלמות מתקיימת במסגרת המפעל ,במועד ובמתכונת המתאימים לדרישות ההנהלה. אפשר לפנות לצעדים בוני שינוי לביצוע השתלמות פנים-ארגונית המבוססת על כל אחד מן הנושאים המופיעים באתר זה כמו גם על מגוון רחב של נושאים נוספים. 

פורום פנים-ארגוני לשיפור ביצועים בארגונים חברתיים או עיסקיים
כחלק מתהליך של פיתוח ארגוני ניתן ליצור פורומים פנים-ארגוניים לבעלי תפקידים  לשם למידת עמיתים, שיתוף בידע, יצירת דיאלוג וגיבוש פתרונות לבעיות משותפות ושיפור תהליכי העבודה .
הקמת פורומים משותפים לבעלי תפקידים  בכירים ומנהליים תסייע לגבש תפיסה ניהולית אחידה, לפתור בעיות ולחזק את הממשק  הנהלה-אדמינסטרציה. בעלי תפקידים מתחום המינהל עוסקים במגוון נושאים ומספקים שירות למעגל רחב של לקוחות חיצוניים ופנימיים. התמודדות יום-יומית עם פניות לקוחות ומענה לצורכיהם מתוך שמירה על נוהלי המוסד ומדיניותו מעמידים בפני בעלי תפקידים אלו אתגרים ודילמות, והם במידה רבה הבסיס להצלחה בתפקיד הלכה למעשה. טיפול בנושאים שבאחריותם מצריך שילוב מושכל של שירותיות ואסרטיביות ופיתוח פתרונות יצירתיים למצבים מגוונים. פורום עמיתים פנים-ארגוני מהווה פלטפורמה לשיתוף, להעשרה ולפיתוח פתרונות המותאם לדילמות קונקרטיות שמתמודדים עמן בעלי התפקידים, ולתרבות הארגונית במוסד. 

מטרות הפורום: מיפוי ובחינה של דילמות תפקיד מחיי העבודה * פיתוח פתרונות ודרכי פעולה להתמודדות אפקטיבית עם אתגרי התפקיד * שיפור וייעול של תהליכי עבודה וממשקים * העשרת ידע ומיומנויות

סוגיות מקצועיות לדיון: תפיסת התפקיד על היבטיו השונים * גורמים מסייעים ומעכבים לביצוע מיטבי של התפקיד * ניתוח מצבי שירות מאתגרים * כלים לפיתוח פתרונות ולניהול יחסי גומלין אפקטיביים עם לקוחות ושותפי תפקיד * עבודה אפקטיבית בצוות העבודה.

מתכונת העבודה: מפגשים של קבוצות עמיתים, המתקיימים במקום העבודה בהנחיית יועץ ארגוני בהתאם למועדים שתקבע הנהלת  הארגון.

מרכז  צב"ש צבר עם השנים ניסיון וידע רבים בבתי ספר, עמותות וגופים אחרים  ולפיכך מציע ליישם אותם בשיתוף עם צוות המוסד.

נשמח לעמוד לרשותכם ולייעץ לכם בכל הקשור בתהליכי פיתוח ארגוני במוסד שלכם בתכנון וביצוע השתלמות במטרה לסייע לבעלי התפקידים לרכוש כלים עדכניים להתמודדות עם מצבים משתנים בארגון. 


תקציר המאמר תקציר המאמר תקציר המאמר תקציר המאמר תקציר המאמר
צור קשר עוד היום


הרשמה לקבלת טיפים
  הרשם עכשיו לקבלת טיפים
  נוספים
  ביעוץ חינם

logo בניית אתרים